تبلیغات
نورانی - بروزرسانی جهل


عدم تعقل و ظاهربینی ها و به تبع این دو جوزدگی ها ، افراط و تفریط ها و غیره دردهای جدیدی نیستند که دیده ایم، تا عقل با انسان بود در مقابلش هم یک عده بودند که درش را تخته کرده و به انحراف کشیده شدند.
چیز جدیدی نیست چون صدای پروردگار در سوره یاسین انسان را متذکر می شود که:"یَا حَسْرَةً عَلَى الْعِبَادِ مَا یَأْتِیهِم مِّن رَّسُولٍ إِلاَّ كَانُوا بِهِ یَسْتَهْزِؤُون" پیامبر ها هم که یکی ، دوتا نبودند از همان اول یک عده در برابرشان موضع می گرفتند و چون موضع گیری در برابر عقل کل و سیره عقلی است این موضع گیری دقیقا در قالب کاری خلاف عقل نمود پیدا می کند و آن سخره است! و این عقل و جنودش با جهل و جنودش دو خط ثابت در زندگی بشرند و پرچم حقیقت همیشه در دست عقل است و جهل و سپاهیانش نه تنها خود نمی توانند به حقیقت گرایش پیدا کنند بلکه همیشه دیگران را هم از حقیقت نهی می کردند و به این هم اکتفا نکرده و سعی در خاموش کردن نور حقیقت داشته اند و این نیز از تبعات جهل یا تجهل است که ظلم نامیده می شود و در فوق تحت عنوان"غیره" آمد.

 عدم عقل گرا بودن نه جدید است نه عجیب!

ما نمونه های تلخی از عدم استفاده از عقل در کار های بشر دیده ایم و می بینیم، شهید مطهری(ره) علت اصلی اختلاف زیانبار مسلمین به شیعه و سنی را همین می داند و از علت های تن دادن به استعمار فرانو همین دانسته شده!
 ساده تر بگویم، وضع خریدها، پوشاک، معاشرت ها و حرف زدنمان به خوبی بیگانه پرستی ما را نشان می دهد و بی اعتنایی به فرهنگ اسلامی ایرانی و پذیرفتن فرهنگ سست ضد اسلامی غربی از نشانه های عدم تعقل است.حالا فرق نمی کند قدیم معاویه(لعنت الله علیه)نماز جمعه را چهارشنبه خواند، هیچ کس از پیروانش چیزی نگفت، الان کودکان مظلوم را می کشند، هیچ کس از پیروانش(در داخل و در خارج، به بهانه زلزله و غیره) ککشان نمی گزد.راه همان راه است.
در گذشته ناصرالدین شاه خودش را تکه تکه می کرد فرنگ برود و هوای فرنگ استنشاق کند
حالا قوطی اش کرده اند هر کس برود بخرد.راه همان است و بسته بندی اش عوض شده. درد این است که جهل هم بروزرسانی می شود!پ.ن:درست است لینک"حالا قوطی..." برای جناب مدیری سوژه خنده باشد که هست اما در کنار این دردی است که خبر از حال و هوای حاکم می دهد.

چاپ این صفحه نوشته شده در جمعه 27 مرداد 1391 توسط کمیل کمالی | نظرات ()